TEDEN OTROKA- POVABIMO SONCE V VRTEC

 • sonce
 • teden 2017

Teden otroka®

Povabimo sonce v vrtec – Teden otroka® (2. – 8. oktober) 2017
Letošnji Teden otroka bo potekal od 2. do 8. oktobra. Osrednja tema bo »POVABIMO SONCE V VRTEC«. Osredotočili se bomo na »radovedno« šolo, veselje do novega, odprtega in uporabnega znanja, svetle prihodnosti. Otroci in mladi si želijo inovativnejšega, ustvarjalnejšega učenja in razmišljanja. Tema se navezuje na temo Otroških parlamentov v šol. letu 2016/2017, ki je »Šolstvo in šolski sistem«.

Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji.

Teden otroka temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodovMednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicefpa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.
Po priporočilih ZN se je Svetovni dan otroka (zasledi se tudi termin »Mednarodni otroški dan«) praznuje prvi ponedeljek oktobra.

 • 1961: Urejeno varstvo otrok, pogoj za uspešnejše delo staršev v proizvodnji, je naloga podjetij, komunalnih in stan. skupnosti

  Plakat Tedna otroka iz leta 1954

 • 1960: Od duševnega in telesnega zdravja otrok danes je odvisna harmonija med ljudmi jutri
 • 1963: Vzpodbuda za aktivizacijo družbenih sil komune za razvijanje najširše družbene skrbi za otroke in njihovo vzgojo »organizacija otroškega varstva in vzgoje otrok in družbeni skrbi za otroka sploh.
 • 1964: Družbena skrb za otroka in družino
 • 1965: Šolska kuhinja, varstvo dojenčkov, zdravstveno varstvo otrok, naraščanje kriminalitete:
 • 1968: zdravje – osnovna pravica vsakega otroka: razvoj otroškega varstva
 • 1970: vloga izobraževanja v službah za varstvo otrok
 • 1971: Ustvarjajmo pogoje za uspešnejši razvoj vseh otrok
 • 1973: vsi naši otroci – zaželjeni otroci
 • 1974: pridobivajmo prostor za otroke, razširjajo družbeno organizirano vzgojo otrok in usposabljajmo družbene delavce zanjo
(Skupno 252 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...