Teden otroka

Teden otroka, ki letos praznuje 70. obletnico in bo potekal od 7. do 13. oktobra, nosi osrednjo temo “Otrok, nepopisan list”. Tema nas spodbuja k razmišljanju o otroštvu skozi čas in prepoznavanju, da kljub spremembam v tehnologiji, vzgoji in načinu življenja, bistvo otroštva ostaja nespremenjeno. Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, a njegovo odraščanje oblikujejo družba, okolje in čas, v katerem živi.

Letošnja poslanica Tedna otroka, ki jo je pripravila ambasadorka Nika Gradišek, opozarja na osnovne potrebe otrok, kot so ljubezen, varnost, igra in podpora. Poziva nas, da otrokom omogočimo pogoje za srečno in izpolnjujoče otroštvo, saj vsi otroci potrebujejo priložnosti za rast in razvoj svojih talentov.