NALEZLJIVE BOLEZNI V VRTCU

Datum: 07.03.2018

OBVESTILO STARŠEM ENOTE SOLKAN.

Obveščamo vas, da se v vrtcu še vedno pojavlja bolezen ŠKRLATINKA  in pojavila se je bolezen ROK, NOG IN UST.

PRIPO ROČIL A ZA UKREPANJE V VRTCU OB NUJNIH STANJIH IN NENADNO NASTALIH BOLEZENSKIH ZNAKIH

(Priporočila je s sklepom potrdil Razširjeni strokovni kolegij za pediatrijo na 57. redni seji dne 22. 12. 2010. Dopolnjena izdaja priporočil dodatno upošteva novosti iz Smernic za vključitev otrok v vrtec/šolo po preboleli nalezljivi bolezni (IVZ, 2012)):

OBVEZNOSTI STARŠEV, KO OTROK ZBOLI ZA NALEZLJIVO BOLEZNIJO

• Ko vrtec obvesti starše, da je njihov otrok bolan, se morajo potruditi, da čim prej pridejo ponj.

• Starši naj vrtec čim prej obvestijo o vrsti nalezljive bolezni, za katero je zbolel njihov otrok (po pregledu pri otrokovem zdravniku ali pediatru infektologu).

• Otrok z nalezljivo boleznijo ne sme obiskovati vrtca!